16-Core Intel® Xeon™ Silver 4314 (16 core) 2.4GHZ/24MB/FC-LGA14
Specifications CPU: Intel Xeon Silver 4314 Processor CPU Core Name: Ice Lake CPU Socket Standard: 4189 CPU Clock Rate: 2.40 GHz Turbo Clock Rate: 3.40 GHz CPU Core Quantity: 16 Threads Quantity: 32 CPU Bus: 10.4 GT/s Cache Size: 24 MB Instruction Set: 64 bit Production Technology: 10 nm TDP: 135 W Maximum CPU Temperatu... viac