8-Core Intel® Xeon™ Silver 4208 (8 core) 2.1GHZ/11MB/FC-LGA14
CPU Specifications # of Cores 8 # of Threads 16 Processor Base Frequency 2.10 GHz Max Turbo Frequency 3.20 GHz Cache 11 MB # of UPI Links 2 TDP 85 W Supplemental Information Embedded Options Available No Product BriefView now Memory Specifications Max Memory Size (dependent on memory type) 1 TB Memory Types DDR4-2400 M... viac