HPE Networking CW 2050 20p 10/100/1000BASE-T 4p Smart Rate 1/2.5GbE 4p SFP 1G/2.5G Switch
Fixed Ports 20x10/100/1000 BASE-T 4x1G/2.5G BASE-T 4x1G/2.5G BASE-X SFP Additional Ports 1x RJ45 Console, 1x OOBM Power supplies Fixed Fans Fanless Physical Characteristics Dimensions (LxDxH) 440x160×44mm Weight 2.0kg CPU ARM 1.25GHz. Single Core Memory and Flash 1GB SDRAM 256MB Flash Packet Buffer 0.5MB Performance ... viac
Na dotaz
Popis a parametre
Fixed Ports 20x10/100/1000 BASE-T 4x1G/2.5G BASE-T 4x1G/2.5G BASE-X SFP Additional Ports 1x RJ45 Console, 1x OOBM Power supplies Fixed Fans Fanless Physical Characteristics Dimensions (LxDxH) 440x160×44mm Weight 2.0kg CPU ARM 1.25GHz. Single Core Memory and Flash 1GB SDRAM 256MB Flash Packet Buffer 0.5MB Performance Forwarding Capacity 80Gbps Throughput 59.52Mpps Average Latency GE: <5us 10GE:<3us Stacking Members 2 Switched virtual interface (dual stack) 16 Mac Address Table 16K IPv4 Routes 64 IPv4 host table (ARP) 512 IPv6 Routes 64 IPv6 Host Table (ND) 256 IGMP snooping groups 62 MLD snooping groups 62 ACL (Ingress/Egress) 512 SmartMC Management SmartMC Management Role Topology Client (TC) The HPE Networking CW 2050 Switch Series is the next-generation Layer 2 access switch for branch offices, small and medium sized businesses. The CW 2050 switch family features two 24 port and two 48 port models in PoE and non-PoE configurations, each with four dedicated 1G/2.5G SFP uplinks, delivering up to 116 Gbps of switching capacity along with up to 420W of PoE power. The 24-port PoE model includes four Smart Rate 1G/2.5G ports, each supporting up to 100W per port to connect wireless APs, IP phone, surveillance cameras and IoT devices. Fully managed and stackable, the CW 2050 switch delivers enterprise-grade performance, reliability and simplicity at the SMB price point. Key features - Fully managed, stackable Layer 2 switch with 24 and 48 1 GbE access ports and four (4) 1G/2.5G SFP uplinks - Deliver up to 116 Gbps in nonblocking bandwidth and 86.3 Mpps in forwarding - Up to 2-member Intelligent Resilient Fabric (IRF) stacking for reliable connectivity and simplified management - Class 4 PoE (802.3at) provides 35W per port and up to 420W per system - 24port PoE model has four (4) PoE++ ports at 100W per port - Support fast PoE and perpetual PoE for continued power delivery during equipment power cycle - 24-port non-PoE model includes four (4) HPE Smart Rate 1G/2.5G ports - Fanless design in the 24-port non PoE model for noise sensitive environments - Comprehensive security support including multi-layer access protection with granular ACLs, secure boot, encrypted access, and threat prevention features - Advanced Quality of Service (QoS) and IPv6 support for reliable connectivity - Simplified management with Web GUI, CLI and embedded SmartMC web manager included free of charge - Additional management choices include HPE Intelligent Management Center (IMC), Airwave, SNMP, and REST APIs - Built-in 6 kV surge protection reduces the risk of power strikes in demanding environments such as construction sites