12-Core Intel® Xeon™ Silver 4214 (12 core) 2.2GHZ/26.5MB/FC-LGA14
CPU: Intel Xeon Silver 4214 Processor CPU Core Name: Cascades CPU Socket Standard: 3647 CPU Clock Rate: 2.20 GHz Turbo Clock Rate: 3.20 GHz CPU Core Quantity: 12 Threads Quantity: 24 L3 Cache Size: 17 MB Instruction Set: 64 bit Production Technology: 14 nm TDP: 85 W Maximum CPU Temperature: 77°C CPU Features: Intel Hyp... viac