Supermicro Storage Server SSG-6019P-ACR12L 1U DP
Na dotaz
Popis a parametre
Key Features • High Density Storage • Object Storage 1U • Scale-out Storage • Ceph / Hadoop • Big Data Analytics 1. Dual Socket P (LGA 3647) support Intel® Xeon® Scalable Processors 2. Up to 1.5TB 3DS ECC LRDIMM, up to DDR4-2666MHz; 12 DIMM slots 3. 2 PCI-E 3.0 x16 slots, 1 PCI-E 3.0 x16 LP slot, 1 PCI-E 3.0 x4 NVMe M.2 slot 4. 12 Hot-swap 3.5" SAS3/SATA3, 4 Hot- swap 2.5" 7mm NVMe/SATA drive bays 5. 2x 10GBase-T ports via Intel C622 6. IPMI 2.0 + KVM with Dedicated LAN 7. 1 VGA, 4 USB 3.0 (rear) Product SKUs SSG-6019P-ACR12L SuperServer 6019P-ACR12L (Black) Motherboard Super X11DDW-NT Processor/Cache CPU Dual Socket P (LGA 3647) Intel® Xeon® Scalable Processors , Dual UPI up to 10.4GT/s Support CPU TDP up to 165W Cores Up to 28 Cores with Intel® HT Technology System Memory Memory Capacity 12 DIMM slots Up to 1.5TB 3DS ECC L/RDIMM, up to DDR4-2666MHz Memory Type 2666/2400/2133MHz ECC DDR4 RDIMM/LRDIMM On-Board Devices Chipset Intel® C622 chipset SATA SATA3 (6Gbps); RAID 0, 1, 5, 10 SAS Broadcom 3224 SAS3 IT mode controller Network Controllers Dual LAN with 10GBase-T from Intel C622 IPMI Support for Intelligent Platform Management Interface v.2.0 IPMI 2.0 with virtual media over LAN and KVM-over-LAN support Video ASPEED AST2500 BMC Input / Output LAN 2 RJ45 10GBase-T LAN ports 1 RJ45 Dedicated IPMI LAN port USB 4 USB 3.0 ports (rear) 2 USB 2.0 ports (front) Video 1 VGA port TPM 1 TPM Header System BIOS BIOS Type UEFI 256Mb Management Software Intel® Node Manager IPMI 2.0 KVM with dedicated LAN SSM, SPM, SUM SuperDoctor® 5 Watch Dog Power Configurations ACPI / APM Power Management PC Health Monitoring CPU Monitors for CPU Cores, Chipset Voltages, Memory. 4+1 Phase-switching voltage regulator FAN Fans with tachometer monitoring Status monitor for speed control Pulse Width Modulated (PWM) fan connectors Temperature Monitoring for CPU and chassis environment Thermal Control for fan connectors Chassis Form Factor 1U Rackmount Model CSE-802TS-R606WBP Dimensions and Weight Width 17.6" (447mm) Height 1.7" (43mm) Depth 37.40" (950mm)** Weight Net Weight: 65 lbs (29.5 kg) Gross Weight: 80 lbs (36.3 kg) Available Colors Black Front Panel Buttons Power On/Off button System Reset button LEDs Power status LED HDD activity LED Network activity LEDs Expansion Slots PCI-Express 1 PCI-E 3.0 x32 Left Riser slot (HHHL) 1 PCI-E 3.0 x16 Right Riser slot (LP) 1 PCI-E 3.0 x16 for Add-On-Module (AOM) Drive Bays Hot-swap 12 Hot-swap 3.5" SAS3/SATA3 drive bays 4 Hot-swap 2.5" 7mm NVMe/SATA drive bays System Cooling Fans 6x 40x40x56mm 20.5K-17.6K RPM Counter-rotating fans Power Supply with Power Distributor 600W Redundant Power Supplies with PMBus Total Output Power 600W Dimension (W x H x L) 54.5 x 40 x 220 mm Input 100-240V, 50-60Hz, 7.5-3.5A +12V Max: 50A / Min: 0.5A +5Vsb Max: 3A / Min: 0A Output Type Gold Finger Connector Mating with Molex 45984-4343 Certification Platinum Level Certified UL/cUL/CB/CE/BSMI/CCC Platinum Certified [ Test Report ] Operating Environment RoHS RoHS Compliant Environmental Spec. Operating Temperature: 10°C ~ 35°C (50°F ~ 95°F) Non-operating Temperature: -40°C to 60°C (-40°F to 140°F) Operating Relative Humidity: 8% to 90% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 5% to 95% (non-condensing) 8. Internal Cable Arm 9. 600W Redundant Power Supplies Platinum Level Certified